DÖNER SERMAYE KALDIRILSIN..!


Açıklama: Sağlıkta çalışanlar kar elde etmek için değil şifa dağıtmak için canla başla çalışmaktadır.. Hastalarına müşteri gözüyle bakan kurumların döner sermayesi derhal kaldırılmalı ve hak ettiğmiz maaş sabit olarak verilmelidir..
Kategori: Basında Busad
Eklenme Tarihi: 19 Aralık 2018
Geçerli Tarih: 18 Haziran 2019, 16:19
Site: Bursa Sağlık Çalışanları Derneği
URL: http://busad.com.tr/icerik.asp?haberID=28


   Neresinden bakarsanız bakın adaletsiz, neresinden tutarsanız tutun gereksiz olan bu uygulamanın izahı mümkün olmadığı gibi eşi benzeri olan bir uygulamada değildir ve derhal kaldırılmalıdır..
   Adaletsiz dağıtım sistemi üzerine kurulmuş olan bu uygulamanın sağlık çalışanlarına kaybettirdikleri saymakla bitmez.
   Kurumlar arasında, birimler arasında hatta birim çalışanları arasında bile farklı farklı uygulamaların olduğu bu sistem çürümüş ve çöplükteki yerini çoktan almaya hak kazanmıştır. Çalışma barışının altındaki en büyük bombadır dönmeyen sermaye. Huzur bozan, arkadaşı arkadaşa düşüren, çalışanı idareye düşman eden bir yapıya sahiptir.
   Aynı birimde çalıştığı ve aynı işi yaptığı halde bile farklı farklı ödemelerin yapıldığı hepimizin malumu. Bizi yönetenlerin oturdukları yerden saha nasıl gözüküyor bilmiyorum ama yakından bakıldığında alnının teriyle sahada çalışanla masa başında bulmaca çözenin aynı döneri yada daha fazlasını alması bizleri son derece rahatsız ediyor.
    Döner sermaye değilmidir izine çıkmamıza engel olan, döner sermaye değilmidir emekliliğimiz geldiği halde emekli etmeyen, döner sermaye değilmidir bir dönen bir dönmeyen, döner sermaye değilmidir ona güvenipte hesap kitap yapamadığımız, döner sermaye değilmidir varlığı bir dert yokluğu başka bir dert olan.. Döner sermaye değilmidir maaşlarımızı yüksekmiş gibi gösterip diğer tüm kurumlardaki memurlardan daha az maaş aldıran.
   Döner sermaye hemen kaldırılsın. Her ay gelip gelmeyeceği belli olmayan bir sisteme bel bağlamaktan kurtulalım. Döner sermaye kaldırılıp yerine düzenli bir ödeme eklensin ve emekli olduğumuzda da devam etsin..
    Döner sermaye sistemi, çalışanları teşvik etmekten ziyade barış bozan bir sistem haline gelmiştir. Artık bu belirsiz ve nereye kime yaradığı belli olmayan sistem sağlık çalışanlarına reva görülmemeli..
    Ticarethaneye çevirdiğiniz hastanelerin karı zararı bizleri ilgilendiren bir konu değildir.. Her geçen gün iş yükümüzün arttığı ve bizlerin sayesinde hasta memnuniyetlerin had safhaya çıktığı sağlıkta herkes elinden gelenin en iyisini ve fazlasını yapmaktadır..
     Sağlıkta çalışanlar kar elde etmek için değil şifa dağıtmak için canla başla çalışmaktadır.. Hastalarına müşteri gözüyle bakan kurumların döner sermayesi derhal kaldırılmalı ve hak ettiğmiz maaş sabit olarak verilmelidir..
                                         
                                                                                                           Metin ALTUNDAL
                                                                                                                  BUSAD