Bursa Sağlık Çalışanları Derneği

Hava Durumu

Anketimize Katılın
Siteyi Beğendinizmi
FaceBook Sayfamız

AKLIMDA DELİ SORULAR..

AKLIMDA DELİ SORULAR..

"Al papazı ver kızı..Al gülüm ver gülüm.
Koskoca Bursa'da sağlık kurumları üç beş kişinin arasında bir oyana bir bu yana dönüp duruyor.Allah aşkına biri çıksın bu konuda mantıklı izahatta bulunsun."

    Kurumların durumu içler acısı,neresinden tutarsanız elinizde kalıyor.Ama biz ne yapıyoruz siyasi birisi çıkıyor ben bunun dayısıyım bu kurumun yöneticisi bu olacak diyor.Ya kurumlar zaten dayısı olanların yüzünde bu halde diyoruz, yok canım neyi varmış kurumların diyorlar.Sizin tanıdığınız olunca ekstra bir meziyete sahip olmuyor bu kişiler diyoruz.Kaldı ki böyle olsaydı zaten bu durumda olmazdık.

   Çalışanlar mutsuz,çalışanlar umutsuz ve çalışanlar huzursuz.Bursa ölçeğinde yaklaşık yirmi bin sağlıkta çalışan varken neden idareci atamaları üç-beş kişi arasında dönüp duruyor. Bir kurumda sözleşmesi biten ve başarısız olduğu bilinen bir kişi, çalışanlarla dalga geçilir gibi başka bir kuruma atanıyor.

  Kurumları bu duruma getiren idareciler adeta ödüllendiriliyor. Koskoca altı yılımızı heba ettiğimiz Kamu Hastaneleri Birliği sisteminden tekrar eski sisteme dönülmesinin arefesinde yine koltuk kapmaca oynanmakta.Siz hiç duydunuz mu ben idareciliği beceremedim esas mesleğime kendi isteğimle dönüyorum diyeni.Hala siyasilerin kapısında makam mevki peşindeler.

Aklımda deli sorular var;

   Bu süreçte dayısının desteğini kaybeden ve altı yıl boyunca dolduramadığı koltuğundan kalkmak zorunda olanlar acaba bundan sonra nerelerde görev alacaklar.Kurumlarda yaşanan personel sıkıntısı ortadayken bu arkadaşlarımızı sahalarda aktif olarak görebilecekmiyiz.

    Bu kurumlar hepimizin,hem hasta memnuniyeti hemde çalışan memnuniyeti için herkes görevini yapsın.Çalışma barışı ve daha verimli bir iş hayatı için yeni idarecilerimize,Sağlık müdürümüze ve bizlere çok iş düşüyor.

    Tüm idarecilerimize ve çalışanlarımıza başarılar diliyoruz.

                                                                                     Metin ALTUNDAL
                                                                                            BUSAD

Bu haber 1195 defa okunmuştur.

Facebook Google
dene
YORUMLAR 0
  • Hiç yorum yazılmamış.
Basında Busad
Copyright © 2017 , Sitemizde bulunan yazı, resim ve materyaller izinsiz kopyalanamaz.
İletiŞim: Aktarhüsam Mh. F. Çakmak Cad. Doğan Ap. No:37/1 Osmangazi Bursa Tel: 05303012606 Fax: 02242238880