Bursa Sağlık Çalışanları Derneği

Hava Durumu

Anketimize Katılın
Siteyi Beğendinizmi
FaceBook Sayfamız

SENDİKA AİDATI VE ‘’ GÖBEK BAĞI ’’

SENDİKA AİDATI VE ‘’ GÖBEK BAĞI ’’

"PARA ALANIN VERENLE PAZARLIK GÜCÜ OLAMAZ..
Ne kadar sayı o kadar devlet garantili aidat sistemi maalesef sendikalarımızı işlevsiz ve göbek bağıyla işverene bağlı hale getirmiştir. Üyelerinin aidatını ödeyen patronunun karşısında toplu görüşme masasında dik durması imkansızdır aksi takdirde para musluğun kesilir."

SENDİKA AİDATI VE ‘’ GÖBEK BAĞI ’’

Göbek bağı bebeğin beslenmesini sağlamanın yanı sıra bebeğinizin kanına yeterli miktarda oksijen girmesini de sağlar. Dolayısıyla göbek bağı sizi besleyen ve anneye bağımlılığınızı sağlayan çok büyük bir etkendir ve her bebek buna muhtaçtır.

Kamu kurumlarında çalışanlarımızın hak ve hukukunu hakkaniyet ölçüsü içerisinde temsil etsinler diye kurulmuş sendikalarımız mevcuttur. Daha güçlü ve daha adil sendikalarımız her zaman olmalı ve bireysel olarak ta her türlü desteği vermeliyiz.

Varlıklarını sadece yetki aylarında hatırladığımız, çalışanlarımızı yetki savaşı girdabına sokup birbirine düşüren sisteme oldum olası karşı çıkan bir yapıya sahibim.

Yetkili sendika olabilme çabalarının onda birini çalışanların hak ve menfaatleri için harcayabilirlerse zaten yetki ve etki kendiliğinden gelecektir. Hizmet yarışından çok devletin ödediği sözüm ona ‘’Toplu sözleşme ikramiyesi’’ adı altındaki devletin ödediği aidatı kapabilme yarışı haline dönüşmüştür.

PARA ALANIN VERENLE PAZARLIK GÜCÜ OLAMAZ..

Ne kadar sayı o kadar devlet garantili aidat sistemi maalesef sendikalarımızı işlevsiz ve göbek bağıyla işverene bağlı hale getirmiştir. Üyelerinin aidatını ödeyen patronunun karşısında toplu görüşme masasında dik durması imkansızdır aksi takdirde para musluğun kesilir.

Sendika aidatının işveren tarafından ödenip işverene karşı hak talep edip eylem düşünmek üyelerinizle dalga geçmekten başka bir şey değildir.

Milletin vergilerinden her yıl yaklaşık 500 trilyon (eski parayla) gibi bir rakamın sözleşme ikramiyesi adı altında sendikalara aktarılması bütün mücadeleyi ve hak aramayı bitiren vuruştur ve sözün bittiği yerdir.

CEBİNDEN AİDAT ÇIKMAYANIN SESİ DE ÇIKMAZ..

Sendikalı olmak isteyen ve sendikasından mücadele bekleyen devlet memuru cebinden aidatını ödeyebilir. Bunun karşılığında da toplu görüşme masasında sendikaların kazanımlarından sadece sendikalı olan ve cebinden aidat ödeyen üyeler yararlanabilir. Böylece bilinçli bir üye ve kaliteli sendikal mücadelenin önü açılmış olur.

Toplu görüşme masasında aidat pazarlığı yapılacağına kazanımlardan sendikalı olanların yararlanacağı bir sistemin pazarlığını yapmak hem üye sayısını artırır hem de sendikalarımızın elini güçlendirir.

İŞÇİLERİMİZ KADAR OLAMADIK..

İşçi sendikalarında durum tamda bizim anlattığımız gibidir. Memurun 2-3 katı aidatı cebinden öder ama sendikası da mücadelesini sonuna kadar yapar ve kazanan sendikalı işçiler olur. Unutmayalım bu şekildeki sendikacılık haklarımızdan geriye gitmekten ve birilerine koltuk temin etmekten başka bir şey değildir.

Sendikacılık; kimin nerede çalışacağına, idarecinin belirlenmesine, tayin terfi yapılmasına ya da makam mevki peşinde koşulmasına zaman harcanacak yer değildir.

Hiç kimsenin arka bahçesi olmadan, masada memurları boynu bükük bırakmadan haklı mücadele yolunda tüm sendikalarımıza başarılar diliyorum.

Güçlü sendika, güçlü memur ve mutlu günleriniz olsun. Saygılarımla

                                                                            Metin ALTUNDAL

Bu haber 271 defa okunmuştur.

Facebook Google
dene
YORUMLAR 0
  • Hiç yorum yazılmamış.
Basında Busad
Copyright © 2017 , Sitemizde bulunan yazı, resim ve materyaller izinsiz kopyalanamaz.
İletiŞim: Aktarhüsam Mh. F. Çakmak Cad. Doğan Ap. No:37/1 Osmangazi Bursa Tel: 05303012606 Fax: 02242238880