Bursa Sağlık Çalışanları Derneği

Hava Durumu

Anketimize Katılın
Siteyi Beğendinizmi
FaceBook Sayfamız

BEN BÖYLE BİR RÜYA GÖRMEDİM..!

BEN BÖYLE BİR RÜYA GÖRMEDİM..!

"Birkaç gün önce çok yoğun ve yorucu bir gün geçirmiştim.. Eve erken gittiğim nadir günlerden birinin gecesinde erken vakitte derin bir uykuya daldım.. Gündelik hayatımda da kafamı hayli meşgul eden ülkemin durumu rüyalarıma girdi ve bakın neler gördüm neler.. Hayırlara vesile olur inşallah diyelim.."

Birkaç gün önce çok yoğun ve yorucu bir gün geçirmiştim.. Eve erken gittiğim nadir günlerden birinin gecesinde erken vakitte derin bir uykuya daldım.. Gündelik hayatımda da kafamı hayli meşgul eden ülkemin durumu rüyalarıma girdi ve bakın neler gördüm neler.. Hayırlara vesile olur inşallah diyelim..

Rüya bu kimse kızmaz ya da üstüne alınmaz umarım…

Yemyeşil bir Türkiye sabahında geniş ve temiz caddelerde yürürken afyonum patlamamış olacak ki gördüklerime inanasım gelmedi.. Birbirleriyle selamlaşan insanlar, trafikte saygılı şöförler, hiç çalmayan kornalar, sıkışmayan trafik..

Her tarafa yapılmış yürüyüş yollarından birinde yürürken banklarda gazete, kitap okuyan ve telefon hastalığı olmayan gençleri selamlayarak devam ettim yoluma..

Herkesin sırt çantası sırtında kesinlikle yerlere çöp atmak yok ve en yakın çöpe gidene kadar çöpler sırttaki çantaya…

Görebildiğim bütün reklam panolarında ülkemizde bireysel silahlanma en büyük suçtur, basın özgürlüğünde Avrupa birincisiyiz, bu yılda Nobel barış ödülü ülkemize, işsizlik oranında dünyanın en iyisiyiz, üniversitelere sınavsız giriş hakkı gibi göğsümü kabartan ve işte benim ülkem dediğim yazılarla doluydu..

Yürürken bir gazete aldım ve biraz soluklanayım diye bankta oturup gazetemi okumaya başladım.. Ana sayfanın manşeti beni mest etti..

 ‘’Dayısı olan değil bilgisi, tecrübesi olan idarecilerle biz kurumları zirveye taşıdık.’’

 Geri kalmış ülkelerdeki gibi torpille, siyasilerin dayatmasıyla atama yapıp kurumları ve çalışanları sıkıntıya sokacak anlayışta olamazdık diyor yetkikili..

Kesinlikle siyasi görüşünden yada sendikal tercihinden dolayı hiç kimseye imtiyaz tanınmaz ve dile bile getirilemez deniyor yazının devamında..

Siyasiler ülkenin müreffeh geleceği için canla başla çalışacak, sendikalar ise siyasi taraf değil üyelerinin haklarını koruyan, makam mevki tayin terfi işlerinden uzak sadece çalışan haklarını biraz daha geliştirmek için var olacak diye devam ediyor röpörtaj..

Kişi başına düşen gelirde yine en gelişmiş ülkelerin başında geldiğimizi belirten yetkili, kendi kendine yetebilen, sanayide, teknolojide ve tarımda ihracat yapar durumdayız diyor..

Suriyede yaşanan savaştan ülkemize sığınan sadece çocuk, bayan ve yaşlılara Hatay bölgesinde bir kamp yeri oluşturulmuş ve savaş bitene kadar burada yaşamalarına imkan sağlanmıştır. Ülkemizin her köşede bizlerden daha fazla imkanlara sahip olacak ortam yaratılmamış ve savaş bitince de eksiksiz geri döneceklerdir diye devam ediyor sözlerine..

Ülkemizde kundaktaki bebeklerimize, askerimize, polisimize, vatandaşlarımıza kurşun sıkan ve ülkemizi bölmeye çalışan adi şerefsiz terör örgütlerine ve onların liderlerine kesinlikle pişmanlık safsatası adı altında af getirilmemiş ve en büyük ceza olan idam uygulanmıştır..

Bir dönem bir papaz meselesi yüzünden Amerika ile anlaşmazlığa düşüp Amerikaya ambargo uygulayıp ekonomilerini altüst ettik ve Amerika geri adım atarak durumdan kurtuldu hatta askerlerinin başına bir ara çuval bile geçirdik gibi uzayıp giden bir yazıyı soluksuz okurken terler içinde bir uyandım o gün bugündür gözüme uyku girmiyor…

                                                                                                          Metin ALTUNDAL


Bu haber 321 defa okunmuştur.

Facebook Google
dene
YORUMLAR 0
  • Hiç yorum yazılmamış.
Basında Busad
Copyright © 2017 , Sitemizde bulunan yazı, resim ve materyaller izinsiz kopyalanamaz.
İletiŞim: Aktarhüsam Mh. F. Çakmak Cad. Doğan Ap. No:37/1 Osmangazi Bursa Tel: 05303012606 Fax: 02242238880