Bursa Sağlık Çalışanları Derneği

Hava Durumu

Anketimize Katılın
Siteyi Beğendinizmi
FaceBook Sayfamız

Genelgeye'de Genelge lazım..!

Genelgeye'de Genelge lazım..!

"Genelgeyi uygulamaya ilk önce sayın idarecilerimizin etrafını sarmış, Ankara’da dayısı olanların sahada görev yerlerine gönderilmesiyle başlayalım..

"

   Kasım ayında Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Rahmi Kılıç imzasıyla yayınlanan “Geçici Görevlerin ve Alan Dışı Çalışmanın Sonlandırılması” başlıklı Genelgede, geçici görevlendirmelerin ve alan dışı çalıştırmaların sonlandırılması istendi.

   “Sağlık personeli görev ve unvanlarına uygun çalıştırılmalı”


  Kamu sağlık personelinin alanı dışında görevlendirilmesi konulu genelgede; ebe, hemşire, acil tıp teknisyeni ve toplum sağlığı sağlık memurlarının belirlenmiş görev yetki ve alanları göz önüne alınarak görev ve unvanlarına uygun olarak çalıştırılması gerektiği vurgulandı.
Ebe, hemşire, acil tıp teknisyeni ve toplum sağlığı sağlık memurlarının sağlık hizmetleri dışında çalıştırılmaları, görev ve yetkileri dışında görev almaları mevcut mevzuata göre uygun görülmemektedir.

    Genelgeyi işine geldiği gibi yorumlayıp işleyişi bozmak kimseye fayda sağlamayacaktır. Hele hele özelde çalışan arkadaşların işinden olması kimsenin yararına bir durum değildir. Kurumları ve kişileri rahatlatacak düzenlemenin yapılması ve yanlış anlaşılmaya mahal verilmemesi için yeni bir düzenleme gerekmektedir. Bir birimde tecrübe edinmiş en az 3 yılını doldurma şartı getirilerek bu arkadaşlarımıza bir fırsat tanınmalıdır diye düşünüyoruz.

   Bu genelgeyi bazı kurum ve kuruluşların fırsata çevirme gayreti bizleri hayrete ve çok zor duruma düşürmüştür. Yıllar boyunca aldığı eğitimi ve üzerine eklediği tecrübesi ile yine sağlık alanında çalıştığı kurumda hizmet vermeye çalışan sağlık çalışanı arkadaşlarımızı hem sıkıntıya sokmuş yer yerde işsiz kalmasına sebep olmuştur.

  Oturduğu koltuktan bir genelge ile, yıllarını yoğun bakımda geçirmiş bir Acil tıp teknisyenine yada onlarca yılını serviste geçirmiş bir ebe arkadaşımıza veya yıllarını ameliyathanede geçirmiş bir ebe arkadaşımıza sen bu işi yapamazsın demek ihanet ve vefasızlıktır..

  Genelgeyi uygulamaya ilk önce sayın idarecilerimizin etrafını sarmış, Ankara’da dayısı olanların sahada görev yerlerine gönderilmesiyle başlayalım..
                                                              
                                                                                                  Metin ALTUNDAL
                                                                                                        BUSAD

  


 

Bu haber 332 defa okunmuştur.

Facebook Google
dene
YORUMLAR 0
  • Hiç yorum yazılmamış.
Basında Busad
Copyright © 2017 , Sitemizde bulunan yazı, resim ve materyaller izinsiz kopyalanamaz.
İletiŞim: Aktarhüsam Mh. F. Çakmak Cad. Doğan Ap. No:37/1 Osmangazi Bursa Tel: 05303012606 Fax: 02242238880