Bursa Sağlık Çalışanları Derneği

Hava Durumu

Anketimize Katılın
Siteyi Beğendinizmi
FaceBook Sayfamız

SAĞLIKTA ÇALIŞANLAR ÇOK MUTSUZ..!

SAĞLIKTA ÇALIŞANLAR ÇOK MUTSUZ..!

"Kurumların ve Sağlık Bakanlığının yaptırmış olduğu çalışan memnuniyet anketinde çıkan sonuçlar tabiri caizse yerin dibinde."

 Sağlık sisteminde yaşanan değişim süreciyle beraber gerek sağlık hizmetini sunan bizler gerekse hizmet alanlar son derece huzursuz ve mutsuz. Sektör çalışanları olarak bizler mutsuz oldukça hizmet alanların memnun olması tabiatın bütün kanunlarına aykırı bir durumdur.

   Kurumların ve Sağlık Bakanlığının yaptırmış olduğu çalışan memnuniyet anketinde çıkan sonuçlar tabiri caizse yerin dibinde.

   Ek ödemeler, nöbetler, yetersiz maaş, personel yetersizliği, sürgünler mobingler, kullanılamayan izinler ve bazı liyakatsız yöneticiler çalışanların mutsuzluğunun belli başlı sebepleridir. Yeni Bakanımızdan beklentilerimiz ütopya değil sadece yaşanılabilir çalışma ortamı.

   DAYISI OLAN İDARECİ DEĞİL LİYAKAT SAHİBİ İDARECİ LAZIM..

   Adaletsiz dağıtılan döner sermaye, tamamen ticarethane mantığıyla yürütülmeye çalışılan performans sistemi kurumların bu hale gelmesindeki en önemli etken. Birde dayılarının marifetiyle oturduğu yerden işleyiş adına karar verenler, her devrin adamı olanlar, her şeyi bildiğini zannedip hiçbir şey bilmeyen bazı kişiler bu kervanda yerlerini alınca kurumlar bu hale gelmiş oldu.

  Sözleşmeleri doğrultusunda yerlerini sağlamlaştırabilmek için personelin mesailerinden, ek ödemelerinden nasıl kısacaklarının hesabını yapanlar sahada çalışanın halinden anlayamazlar. Yanlış politikalar yüzünden çalışma barışının bozulduğu kurumlarımızda çözüm noktasında gerçekçi yaklaşılmamasından kaynaklanan sorunlarımız artarak devam etmektedir.

   EKİP İŞİ BAŞARI GETİRİR, DAYATMA DEĞİL..!

   İşini bilen yöneticilerimize ekip kurma hakkı tanımayıp kiminle çalışacağını dayatanlar ise bu başarısız yönetimlerin en büyük etkenidirler. Özverili çalışan idareci ve çalışanların başarılarını sahiplenip mikrofondan mikrofona koşanlar başarısızlıkta kenara çekilip suçlu aramaktadırlar..

  ŞİDDETİ KINAMAK ÇÖZÜM DEĞİLDİR..!

  Yoğun mesai yaparak özveri ile hizmet vermeye çalışan sağlık çalışanı arkadaşlarımız aynı zamanda can güvenliğinden de yoksun bir şekilde görevini yapmaya çalışmaktadır. Şiddet uygulayanlara ciddi yaptırım uygulanmaması bu olayları iyice artırmış ve ciddi tehdit haline gelmiştir. Oy hesabı yaparak yaptırımları çıkartamayanlar yaşanan olayların en büyük suçlularıdır.

    YIPRANMA YASASI TAM BİR FİYASKO..!

   Yedi yıl boyunca bekletilip sonunda dalga geçer gibi ne olduğu kimin işine yaradığı anlaşılmayan bir düzenleme tabiri caizse Dağ Fare doğurdu dedirtti.. Demek ki neymiş bir parmak bal yedi yıl bizi götürebiliyormuş… Peki bu olumsuzluklar karşısında kimseden ses yok.. hakkımızı arayanda yok.. demek ki böyle iyiyiz.. Hoşçakalın..


                                                                                                    Metin ALTUNDAL
                                                                                                           Busad

Bu haber 563 defa okunmuştur.

Facebook Google
dene
YORUMLAR 0
  • Hiç yorum yazılmamış.
Basında Busad
Copyright © 2017 , Sitemizde bulunan yazı, resim ve materyaller izinsiz kopyalanamaz.
İletiŞim: Aktarhüsam Mh. F. Çakmak Cad. Doğan Ap. No:37/1 Osmangazi Bursa Tel: 05303012606 Fax: 02242238880