Bursa Sağlık Çalışanları Derneği

Hava Durumu

Anketimize Katılın
Siteyi Beğendinizmi
FaceBook Sayfamız

SAKIN BİZLERİ SEÇİM VAADİ YAPMAYIN..!

SAKIN BİZLERİ SEÇİM VAADİ YAPMAYIN..!

"Seçim meydanlarında Sağlık çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili vaatler duymak istemiyoruz. İcraat zamanı çoktan geldi ve geçiyor bile. Temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp kalabalıkların önünde sorunlarımızı çözecekmişsiniz gibi vaatler yağdırıp üzerinden yılların geçtiğini unutmuş değiliz."

    SAKIN BİZLERİ SEÇİM VAADİ YAPMAYIN..!

   Seçim meydanlarında Sağlık çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili vaatler duymak istemiyoruz. İcraat zamanı çoktan geldi ve geçiyor bile. Temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp kalabalıkların önünde sorunlarımızı çözecekmişsiniz gibi vaatler yağdırıp üzerinden yılların geçtiğini unutmuş değiliz.

   Bir gecede milletvekillerine çıkartılan yasalar, konu sağlık çalışanlarının özlük hakları olunca yılları bulması ipe un sermekten başka bir şey değildir.

   Polislerimize, askerlerimize, gazetecilerimize, itfaiyecilerimize verilen yıpranma hakkını sonuna kadar destekliyoruz ama bizlere de üvey evlat muamelesi yapılmasını kabul edemiyoruz. Bunca yıl oyalayıp birde çıkacak olan yasanın geçmişi kapsamaması asla kabul edeceğimiz bir durum değildir. Sağlıkta dönüşüm dediğiniz ve başarılı olması için hep bizlerden fedakarlık beklediğiniz bu sağlıkçılar yıpranmanında  yıpranmasını hak etmiş durumdadır.

   Onca fedakarlığımıza rağmen sistemlerin bir türlü oturmaması ise dayısının gücüyle koltukları doldurmaya çalışan bazı liyakatsız atamalardan kaynaklanmaktadır.

  Şiddete uğrayan, darp edilen, mobinge maruz kalan, az kişyle çok iş yaptırılan bizlere kör sağır olanları unutmayacağız.

  Ekip ruhuyla çalışan emekçiler olarak, çıkacak olan yasaların hekim ve hekim dışı gibi son derece çirkin bir ayrıştırma ile çıkartılmaya çalışılması çalışma barışımızı bozacak  hareketlerdir ve kesinlikle bundan vazgeçilmelidir.

  Kurumlarda üç kişinin yapacağı işi bir kişiye yaptırarak bizleri hasta ve hasta yakınlarıyla olumsuz bir şekilde karşı karşıya bırakanların yataklarında rahat uyumaları anlaşılabilir bir durum değildir.

  Üç milyonluk metropol bir şehirde norm kadro gereği otuzbeş kırk bin kişiyle verilmesi gereken hizmeti onbeşbin kişi ile verdirmeye mecbur bırakanlar yıpranmamızın en büyük sebebidir. İdareci atama konusunda göstermiş oldukları cömertliği maalesef sahada çalışacak kadroda göremiyoruz.

   Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin en ağır bir şekilde cezalandırılması, kaybettirilen saygınlığımızın geri kazandırılması, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, 112 lerin mahalle dolmuşu gibi çalıştırılmasının önüne geçilmesi, acillerin gerçek acillere dönüştürülmesi, Aile sağlığı merkezlerinin gereksiz iş yükünden arındırılması, idareci atamalarında liyakat gözetilmesi, çalışanlarımızın çalışma ortamlarının fiziki olarak iyileştirilmesi naçizane isteklerimizdir.

  Bu ve benzeri konuların çözümü sanıldığı kadar zor değil fakat bizleri düşünen olmadığı için kolayda değil..! Saygılarımla

                                                                              Metin ALTUNDAL

                                                                                BUSAD

Bu haber 858 defa okunmuştur.

Facebook Google
dene
YORUMLAR 0
  • Hiç yorum yazılmamış.
Basında Busad
Copyright © 2017 , Sitemizde bulunan yazı, resim ve materyaller izinsiz kopyalanamaz.
İletiŞim: Aktarhüsam Mh. F. Çakmak Cad. Doğan Ap. No:37/1 Osmangazi Bursa Tel: 05303012606 Fax: 02242238880