Bursa Sağlık Çalışanları Derneği

Hava Durumu

Anketimize Katılın
Siteyi Beğendinizmi
FaceBook Sayfamız

KUŞADASI-EFES-ŞİRİNCE-PAMUKKALE GEZİSİ

KUŞADASI-EFES-ŞİRİNCE-PAMUKKALE GEZİSİ

"Bursa sağlık çalışanları derneği olarak sizlere sunmaya çalıştığımız güzel hizmetlerden bir tanesiyle daha sizlerle birlikteyiz.Sosyal dernek olmanın tüm gerekliliğini yerine getiren derneğimizin sizleri kaynaştırmak adına yapmış olduğu bu faaliyetimize bekleriz.Kontenjanımız sınırlı sayıdadır."

 
   Cuma gece saat 12.30 da kent meydanında başlayacak olan yolculuğumuzda sabah saatlerinde Efese varıp Rehberimizle buluşuyoruz ve sonra gezimiz başlıyor.
  1.GÜN ;
  Efes Antik dönemde çok önemli bir liman şehri olan,şimdiye kadar yapılan kazılar neticesinde sadece %10’luk bölümü ortaya çıkarılabilen boluterium,odeon,kuretler caddesi domition tapınağı,latrina,hamam,celcius kütüphanesi ve tiyatro gibi yapıları rehberimizin anlatımı eşliğinde gezdikten sonra hırıstıyanlar için kutsal olan Meyemana evine doğru yola çıkıyoruz. Burayı gezdikten sonra
eski bir Rum köyü olan ve adını meyve şaraplarıyla duyurmuş ŞİRİNCE KÖYÜ ne varış. Burada verilen serbest zamanda Safranbolu evlerini anımsatan köy dokusunu gezerek güzel bir gün geçiriyoruz Kuşadasına doğru yola çıkıyoruz.Otelimize yerleştikten sonra kuşadasında güzel bir tekne turu yaparak tekrardan otelimize geçiyoruz.
   2.GÜN;
   Sabah otelimizde alınacak olan  kahvaltından sonra pamukkaleye doğru yola çıkıyoruz.
Dünyada benzeri sadece İtalya’da Travertino isimli kasabasında görülebilen, bembeyaz dokusuyla sizleri kendine hayran bırakacak Pamukkale travertenlerine ulaşıyoruz. Burada yürüyüşe izin verilen terasta gezerken Denizli ovasına hâkim travertenlerde çekeceğiniz fotoğraflar, güzel bir gezinin anıları olacak şekilde buradan ayrılıyoruz.
 
  ÜCRETE DAHİL OLANLAR

*Lüks otobüslerle seyahat
*Yarım pansiyon konaklama
*Araç içi ikramlar
*Kuşadası Tekne turu
*Seyahat sigortası

  ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

*Tüm öğle yemekleri
*Özel Harcamalar
*Müze giriş ücreti

Bu haber 1576 defa okunmuştur.

Facebook Google
dene
YORUMLAR 0
  • Hiç yorum yazılmamış.
Basında Busad
Copyright © 2017 , Sitemizde bulunan yazı, resim ve materyaller izinsiz kopyalanamaz.
İletiŞim: Aktarhüsam Mh. F. Çakmak Cad. Doğan Ap. No:37/1 Osmangazi Bursa Tel: 05303012606 Fax: 02242238880