Bursa Sağlık Çalışanları Derneği

Hava Durumu

Anketimize Katılın
Siteyi Beğendinizmi
FaceBook Sayfamız

TÜKENİYORUZ..

TÜKENİYORUZ..

"Oy kaygısıyla yürütülen sağlık politikaları sayesinde ne saygınlığımız kaldı ne de huzurumuz.
İçimizde feryat figan ve fırtınalar koparken derdimize çare olacakların bir kısmı olmayan başarılarını anlatmanın ve reklamın peşindeler,Bir kısmı ise koltuk kapmaca oynamakta.."

   Mesleğini büyük özveriyle yapmaya çalışan sağlık çalışanları artık tükenmişliğin dibindeler..
İçimizde feryat figan ve fırtınalar koparken derdimize çare olacakların bir kısmı olmayan başarılarını anlatmanın ve reklamın peşindeler,Bir kısmı ise koltuk kapmaca oynamakta..
  Sahada çalışan arkadaşlarımız 24 saat esasına göre çalışan kurumlarımızı ayakta tutabilmek için resmen cenk ederken artık birilerinin sesimizi duymasını istiyoruz.
 
  Geçici görev,şiddet,mobing ve personel yetersizliği artık dayanılmaz boyutlara ulaşmıştır.Oy kaygısıyla yürütülen sağlık politikaları sayesinde ne saygınlığımız kaldı ne de huzurumuz.
  Girmeye çalıştığımız Avrupadaki ülkelere göre 3-4 kat fazla çalışıp aynı oranda az ücret alan sağlık çalışanları artık hak ettiği değeri bulmak istiyor.

  Çalışan hakları..

  Bütün bunlar yetmezmiş gibi hasta hakları odaklı çalışan Bakanlığımız çalışanlarına hastalar herzaman haklıdır mantığıyla yaklaşarak bizleri mağdur etmektedir.
  Hasta memnuniyeti kadar çalışan memnuniyeti de önemlidir.Bir işyerinde huzur varsa çalışma barışı varsa başarıda var olur.Sağlık çalışanlarının özlük hakları ciddi anlamda gözden geçirilmeli ve gerekli iyileştirilmeler derhal yapılmalıdır.Performans sistemi acilen çöpe atılmalı ve adaletli bir ödeme sitemi getirilmelidir.Emekliliğimize yansımayacak ek ödemeler sadece günü kurtarmak için bizlere verilen sus payıdır ve bunu bu şekilde istemiyoruz.

  Yıpranma Payı..

  Bu denli tükenmişlik sendromunun yaşandığı sektörde yıpranma payı artık çıkartılmalı ve herkes bundan yararlandırılmalı.Yıllar önce verilen bu sözün söz olmaktan çıkarak fiiliyata geçirilmesi için herkesin elinden geleni yapmasını bekliyoruz.
  Bizleri yönetenlerin evlerinde başlarını yastığa koyarken vicdanen rahat uyuyabilmeleri için yukarıda saydıklarımızın acilen çözülmesi gerekmektedir.Saygı ve hürmetlerimle..

                                                                                                         Metin ALTUNDAL
                                                                                                                BUSAD
                                                                                                    Yönetim Kurulu Başkanı

Bu haber 885 defa okunmuştur.

Facebook Google
dene
YORUMLAR 0
  • Hiç yorum yazılmamış.
Basında Busad
  • GURURLA ONURLA 8.YILGURURLA ONURLA 8.YIL Busad; Makam mevki, tayin terfi işlerinden uzak, siyasi görüş ya da sendikal tercihinden dolayı ayrım yapmaksızın b...
    137 defa okundu
  • SENDİKA AİDATI VE ‘’ GÖBEK BAĞI ’’SENDİKA AİDATI VE ‘’ GÖBEK BAĞI ’’ PARA ALANIN VERENLE PAZARLIK GÜCÜ OLAMAZ.. Ne kadar sayı o kadar devlet garantili aidat sistemi maalesef sendikala...
    169 defa okundu
  • SENDİKA AİDATI VE ‘’GÖBEK BAĞI’’..SENDİKA AİDATI VE ‘’GÖBEK BAĞI’’.. Varlıklarını sadece yetki aylarında hatırladığımız, çalışanlarımızı yetki savaşı girdabına sokup birbirine düşüren ...
    235 defa okundu
Copyright © 2017 , Sitemizde bulunan yazı, resim ve materyaller izinsiz kopyalanamaz.
İletiŞim: Aktarhüsam Mh. F. Çakmak Cad. Doğan Ap. No:37/1 Osmangazi Bursa Tel: 05303012606 Fax: 02242238880